Fascynujący portal z interesującymi treściami. Tylko u nas niepowtarzalne artykuły.

kulki gejszy a mięśnie kegla

0
Posted in zdrowie By admin

Od jakiegoś czasu wiele mówi się o tym, że niemalże każda kobieta, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To właśnie dzięki nim, można urodzić dziecko z łatwością oraz mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Także po porodzie przydają się silne oraz wzmocnione mięśnie Kegla, ponieważ dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla anatomia

Z reguły mięśnie Kegla ćwiczą wobec tego kobiety w ciąży oraz planujące ją. Jeśli zostaną one odpowiednio wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród i równocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, które rodziły dawno, jednak pojawiły się u nich kłopoty z nietrzymaniem moczu, najczęściej wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z łatwością zlokalizować w trakcie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najprawidłowiej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega wyłącznie na napinaniu mięśni oraz ich rozluźnianiu. Najporządniej rozpocząć od pozycji leżącej, jednak z czasami wolno również ćwiczyć w innych pozycjach. Trzeba napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, żeby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, lub pośladki. Przed skurczem trzeba wziąć głęboki wdech oraz pomału wypuszczać powietrze w czasie rozluźniania mięśni. Najprawidłowiej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii może się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę wolno zauważyć już nawet po sześciu tygodniach, jednakże warto ćwiczyć w dalszym ciągu, przynajmniej raz dziennie.
W aptekach i punktach sprzedaży wolno aktualnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces oraz okazuje się, że zapewniają fenomenalne wyniki. Z takimi kulkami również ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat w czasie porodu drogami natury oraz o wiele szybciej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich kobiet z łatwością wyklucza się też problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia seksualne partnera. Takie ćwiczenia nie są wysiłkowe oraz nie absorbują dużo czasu, a można je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.