Fascynujący portal z interesującymi treściami. Tylko u nas niepowtarzalne artykuły.

hydrolat z rozmarynu

0
Posted in uroda By admin

Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do włosów

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są chętnie stosowane, bo mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złośliwych substancji. Służą do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz prawidłowo ją odżywiają.

hydrolat z lawendy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa bądź też roślinna, a odpowiednio produkt uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te preparaty naturalne można używać jako toniku do twarzy lub też dodawać go do produkcji domowych środków pielęgnacji. Nadają się zwłaszcza dla cery wrażliwej, ponieważ hydrolat działa o dużo delikatniej od samych olejków eterycznych. Wyśmienicie łagodzi cerę po depilacji bądź też gojeniu. Można nim rozcieńczyć szampon, lub doliczyć do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie kosmetyki naturalne jak hydrolat można wzbogacić krem do buzi używany na co dzień. Ułatwi to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub rozpuszczania peelingów.

Jakie są plusy hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie regenerujące

Są one wybitnie delikatne, wolno je wykorzystywać bezpośrednio na cerę, bez rozcieńczania. Hydrolaty wypada dostosować wedle ukochanego zapachu lub właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy

Kosmetyki naturalne a środowisko
Osoby używające preparatów naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, jednak i o przyrodę. Tego rodzaju towary do pielęgnacji nie są testowane na zwierzakach a ich produkcja nie zagraża otoczeniu.